Staś Małolepszy

Już 5 milionów Firefoksów 3!

Ten post został przeniesiony z mojego starego bloga. Niektóre odnośniki mogą nie działać.

Wczoraj o 19:00 Mozilla ogłosiła wydanie Firefoksa 3. Zainteresowanie na całym świecie było olbrzymie i na samym początku serwery nie wytrzymały, ale już po godzinie udało się wszystko naprawić. Z tego względu, Dzień Pobierania trwa do godziny 20:16 dzisiaj w Polsce (18:16 UTC).

W tej chwili liczba pobrań wynosi 5 445 604. Po zaledwie 15 godzinach! Obie Ameryki już śpią, więc obecnie to Azja pobiera. Europa niedawno się obudziła i cały dzień dopiero przed nami :-)

Ponieważ w Księdze Rekordów Guinnessa nie ma jeszcze zapisu o pobraniach aplikacji w ciągu 24 godzin, Dzień Pobierania to próba ustanowienia nowego rekordu, a nie pobicia już istniejącego. Aby mieć jakiś punkt odniesienia, chcieliśmy na początku przebić wynik z 2006 roku, kiedy to w ciągu jednego dnia Firefox 2 został pobrany 1,6 miliona razy.

Wczoraj ten wynik osiągnęliśmy po 5 godzinach :)

I pędzimy naprzód. Udział Firefoksa 3 w rynku wzrósł w ciągu tych 15 godzin z 1% do 4%! Pobiera cały świat, bo Firefox został jednocześnie wydany w 46 językach. Czy ro przypadkiem nie zasługuje na kolejny rekord świata?

Z okazji wydania trójki, na świecie odbywają się w tym tygodniu spotkania użytkowników. My w Polsce też zachęcamy do organizowania takich spotkań: wystarczy umówić się ze znajomymi w pubie czy kawiarni i ogłosić to na stronie Mozilla Party. Aviary.pl będzie obecne na dwóch takich spotkaniach: w Krakowie (w sobotę) i w Warszawie (w niedzielę). Zapraszamy!

A tymczasem, pobierz Firefoksa przed 20:16 :)

Napisano: 18.06.2008
Permalink: http://informationisart.com/030

Staś Małolepszy

Notatki o Internecie, społeczeństwie informacyjnym, Mozilli i interakcjach człowiek-komputer.

Najnowsze notatki