Staś Małolepszy

Dużo pracy za nami…

Ten post został przeniesiony z mojego starego bloga. Niektóre odnośniki mogą nie działać.

… ale bynajmniej nie w głowie nam odpoczywanie :-)

Oczywiście Marek o wszystkim już napisał ;-), ale nie odpuszczę sobie przyjemności poinformowania o postępach naszych prac.

Zakończyliśmy tłumaczenie openSUSE 10.2, w którym bardzo aktywnie uczestniczyły osoby spoza Aviary.pl. Łącznie w pracach wzięło udział 15 osób! Wszystkim należą się gratulacje i podziękowania – mam nadzieję, że będziemy kontynuować współpracę przy kolejnych wydaniach openSUSE oraz przy pracach okołoprojektowych (o tym poniżej). Tymczasem czekamy na końcowe wydanie openSUSE 10.2 zaplanowane na 7 grudnia, które poprzedzi wychodząca za trzy dni (23 listopada) wersja release candidate (RC1).

Również za nami jest już lokalizacja Gnome 2.16.2 – przetłumaczyliśmy ponad 4 000 komunikatów, dzięki czemu 99,54% napisów w nowym uaktualnieniu jest po polsku. Udało się to w dużej mierze dzięki uprzejmości Woutera Bolsterlee (uws) i Matica Žgura, którzy wgrali pliki do repozytorium CVS GNOME. Thanks guys!

Następnym projektem, którym zajmiemy już w tym tygodniu to tłumaczenie portalu-wiki opensuse.org. Byłoby doskonale wystartować z polską wersją równolegle z wydaniem końcowej wersji openSUSE 10.2. W najbliższych dniach postaram się wszystko przygotować i napisać do zainteresowanych tłumaczeniem osób. Dlatego zapraszam do wysłania mejla na smalolepszy AT aviary.pl :-)

Informuję także, że została założona lista dyskusyjna opensuse-pl@opensuse.org, która służy komunikacji między tłumaczami, ale i nie tylko – chciałbym, by było to forum dyskusji na temat tłumaczeń projektu openSUSE, dyskusji do których zapraszamy wszystkich. Aby zapisać się, wystarczy wysłać pusty e-mail na adres opensuse-pl-subscribe@opensuse.org.

A ja równolegle wracam do Sunbirda :-)

Napisano: 21.11.2006
Permalink: http://informationisart.com/019

Staś Małolepszy

Notatki o Internecie, społeczeństwie informacyjnym, Mozilli i interakcjach człowiek-komputer.

Najnowsze notatki