Staś Małolepszy

Nvu 1.0PR pl-PL

Ten post został przeniesiony z mojego starego bloga. Niektóre odnośniki mogą nie działać.

Wpis trochę już spóźniony, ale jako że siedziałem nad Nvu do czwartej rano a od ósmej miałem zajęcia, to czuję się usprawiedliwion.

1.0 Preview Release wydane przez zespół AviaryPL jest dostępne na stronie polskiego Nvu - nvu.pl. Zachęcam wszystkich do testów i do zgłaszania uwag odnośnie tłumaczenia programu (najlepiej na bugs.aviary.pl). Osobiście uważam, że jakość tłumaczenia jest już bardzo dobra, a licząc na Wasze testy, liczę na jej ostateczne ulepszenie.

Wciąż do zrobienia pozostają:

  1. Pomoc Nvu ─ niedawno zmieniona, więc nie zdążyliśmy przygotowac jej na wydanie PR. Do final powinniśmy dać radę, chętnych zapraszam do pomocy: błąd 438.
  2. Edytor CSS ─ z nim mam same problemy, nie wiem, jak go przetłumaczyć. I czy w ogóle go tłumaczyć. Więcej na ten temat w archiwum grupy pl.comp.www. Odpowiedni błąd na bugzilli: błąd 471.
  3. Czcionki i krój ─ byłem zdecydowany pozbyć się czcionek z tłumaczenia, ale ostatecznie postanowiłem (zostałem przekonany?) przy nich zostać. W niektórych miejscach zdążyłem już jednak zmienić czcionki na krój pisma; teraz muszę sensownie to odwrócić. Sensownie oznacza niepopadanie w łatwą skrajność i nienazywanie czcionką wszystkiego, co związane z wyświetlaniem tekstu na ekranie. Odpowiedni błąd na bugzilli: błąd 396.
  4. Gdzieniegdzie występują jeszcze drobne błędy, na które czasami nie mamy nawet wpływu (tak jak zakodowany na twardo klawisz skrótu w men Plik > Zamknij(Q)). Proszę o zgłaszanie wszelkich uwag i sugestii

Do tego wydania dołączony został także polski słownik MySpell, ten sam, który możemy znaleźć w polskim Thunderbirdzie.

Jednocześnie z wydaniem Preview Release rozpoczynam prace nad lokalizacją wersji finalnej: błąd 492.

Napisano: 16.04.2005
Permalink: http://informationisart.com/006

Staś Małolepszy

Notatki o Internecie, społeczeństwie informacyjnym, Mozilli i interakcjach człowiek-komputer.

Najnowsze notatki